Iwona Górska
PORTFOLIO

Malarz Iwona Górska

Iwona Górska - malarstwo jest moją pasją

Ukończyłam Malarstwo w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w 2012 roku oraz studiowałam Malarstwo w pracowni prof. Stefano Pizzi na Accademia Di Belle Arti Di Brera w Mediolanie.

Do tworzenia nowych prac inspiruje mnie przede wszystkim człowiek. Struktura jego ciała oraz tajniki duszy są niewyczerpalnym źródłem natchnienia. 
Malarstwo jest dla mnie sposobem porozumiewania się oraz powoływania do istnienia nowych bytów. Zapraszam do obejrzenia udostępnionych na stronie galerii obrazów.

 

Malarstwo olejne: Iwona Górska - wybrane galerie obrazów

Schody - Iwona Górska: malarstwo olejne

Galeria Ruch Światła
obraz "Schody"
Iwona Górska
- malarstwo olejne

Jest to cykl obrazów olejnych zainspirowanych światłem oraz ruchem człowieka, rozumianym jako zapis ścieżki przemieszczania się. Są to zjawiska będące aktualnym przedmiotem moich artystycznych badań. Obrazy z tej kolekcji, powstały w technice malarstwa olejnego oraz temperowego na płótnie lnianym.

Malarstwo olejne i temperowe to moja ulubiona artystyczna technika, która pozwala perfekcyjnie oddać niuanse natężenia koloru i światła.


Klepsydra - Iwona Górska: malarstwo olejne

Galeria Słowiańska Mitologia
obraz "Klepsydra"
Iwona Górska
- malarstwo olejne

Chęć popularyzacji mitologii Słowiańskiej, jak również potrzeba inspiracji czymś nieoczywistym, zaowocowała serią malarską obrazy inspirowane mitologią słowiańską.

Zsyntetyzowałam myśl zawartą w tekście pisanym i ograniczyłam kompozycje obrazów do zbudowałania ich wyłącznie z ludzkich postaci. Ostatecznie skupiłam się na kilku symbolach, jak np. drzewo, czas, człowiek czy chaos i to na nich oparłam swoje prace malarskie.